Elektrotermia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Grzałki galwaniczne

Grzałki galwaniczne stosowane są do podgrzewania kąpieli technicznych w wannach, zbiornikach, przystosowane do pracy w pionie. Ich osłona (np. szkło kwarcowe, stal nierdzewna, lub rura pokryta teflonem ) pozwala na bezpieczny kontakt grzałki z różnymi chemikaliami.

Wkład grzałki galwanicznej wykonany jest z wysokiej jakości kształtek ceramicznych nadających się do ponownego użytku  i drutu oporowego firmy Kanthal.

Szczegółowe informacje dostępne w pliku.

Zakłady cynkowni, chromowania, niklowania

Przemysł chemiczny

Przemysł odlewniczy

Podgrzewanie cieczy-agresywne kąpiele

Moc : dobierana jest w zależności od rodzaju pracy 2.5W/cm2

Napięcie : dowolne (12V- 500V)

Strefa martwa: dowolna

Średnica obudowy wkładu: 40-60 mm

Średnica wkładu grzejnego: 27-45mm

Długość: 382-5000 mm*

Temp. Pracy 90 st.C

Materiał osłonowy: AISI 304, AISI 316Ti, AISI 304 + teflon, szkło kwarcowe

Puszka osłonowa: tworzywo PP lub inne na życzenie klienta.

Szkło kwarcowe– odporne chemicznie na wszystkie kąpiele poza kwasem fluorowodorowym i fluorkowym oraz kąpielami do chromowania. Płaszcz kwarcowy może ulec zniszczeniu jedynie w sposób mechaniczny, nie termiczny.

Teflon –wykazuje odporność na wszystkie rodzaje kąpieli. To jedyny materiał nadający się do fluorkowej kąpieli do chromowania i kąpieli z kwasem fluorowodorowym, nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nawet najmniejsze uszkodzenie np. zarysowanie skutkuje uszkodzeniem całej powierzchni.

Stal– stal szlachetna nadaje się do kąpieli kwaśnych i alkalicznych. Gatunek stali zależy od rodzaju kąpieli (AISI 304, 316Ti).

Przykładowe grzałki:

Skip to content